Vyberte stránku
Home 9 Zprávy 9 Motorsport 9 Silk Way Rally odstartovala v Rusku s jediným českým kamionem

Silk Way Rally odstartovala v Rusku s jediným českým kamionem

Chvalín/Omsk/Novosibirsk – Silk Way Rally odstartovala a s ní i jediný severočeský kamion z dílny MKR Technology, ve kterém sedí roudnický mechanik Daniel Kozlovský. Po čtvrtečním slavnostním ceremoniálu v ruském Omsku přišla v pátek na řadu 1. etapa. Tu ovládl letošní dakarský šampion Rus Sotnikov. Renault z Chvalína dojel na úvod osmý.

„Ten začátek byl takový uskákaný. Na začátek jsme měli opravu velmi krátkou trasu v rychlém, ale zato velmi krásném terénu. Všude pole a lesy. Líbí se mi tu více než v Arábii a připadám si jako v pohádce o Mrazíkovi, čemuž pomáhají i pro tento kraj typické domky,“ rozplýval se nad scenériemi Daniel Kozlovský, palubní mechanik kamionu holandského pilota Martina van den Brinka.

Jejich červený kamion týmu Mammoet Rallysport zajel úvodní etapu v osmém nejrychlejším čase bez sebemenších potíží. „Martin jel spíš opatrně. Čeká nás ještě devět náročných dnů, tak ani nezkoušel jakkoli riskovat a příliš tlačit na pilu,“ podotkl Kozlovský.

Posádky v první etapě čekala sice nejkratší závodní prověrka, ale v souhrnu to byla nejdelší etapa letošního ročníku.  Zatímco měřený úsek měl necelých devadesát kilometrů, kompletní přejezd z Omsku do Novosibirsku měřil šest set sedmdesát kilometrů. Ruské kamazy do „své“ Silk Way Rally vyjely v silné sestavě. Vítěznému Sotnikovovi, který je už dvojnásobným šampionem této dálkové soutěže, se ale v první etapě nejvíce se svým mazem přiblížil Bělorus Višňovský a to na rozdíl deseti vteřin. Van den Brink s Kozlovským ztratili přes pět minut a patří jim i průběžná osmá pozice.

Druhý závodní den závodníky přivede z Novosibirsku do Gorno-Altaisku. Na trase o celkové délce pět set osmdesát kilometrů se čas sbírá na sto třicetikilometrové speciále.

Výsledky – 1. Etapa  – Omsk- Novosibirsk (87 km):
1. Sotnikov (RUS) Kamaz 50:51
2. Vishneuski (BLR) MAZ +0:10
3. Mardeev (RUS) Kamaz +1:02
4. Nikolaev (RUS) Kamaz +1:23
5. Viazovich (BLR) MAZ +1:26
8. van den Brink (NLD) Renault Trucks +5:30

ADRESA

Patrik Pátek/PatRESS
Příchovice 338
334 01 Příchovice
Czech Republic

KONTAKT

patek@patress.cz
+420 776 765 036
IČ: 74421000
www.patress.cz