Vyberte stránku
Home 9 Zprávy 9 Motorsport 9 Van den Brink s Kozlovským po maratonské části poskočili

Van den Brink s Kozlovským po maratonské části poskočili

Gorno-Altaisk/Chvalín – Jen těsně za elitní pětkou dojel v předposlední etapě Silk Way Rally severočeský renault z dílny MKR Technology. Pilot Martin van den Brink s Roudničanem Kozlovským nejenže tím úspěšně překonali maratonskou část, ale současně si před závěrečnou prověrkou i o dvě místa polepšili.

  „Máme za sebou další nádhernou etapu, kdy jsme v pozadí měli zasněžené vrcholy pohoří Altaj, překonávali jsme krásně čisté řeky a navíc auto jede velmi spolehlivě. Víme, že máme určité rezervy na podvozku, ale s tím tady teď bohužel nejsme schopni nic udělat, ale je třeba to doladit do dalšího závodu. Jinak tedy můžeme být spokojeni,“ podotkl Daniel Kozlovský, palubní mechanik kamionu holandského týmu Mammoet Rallysport.

Etapu z Kosh-Agatch do Gorno-Altaisku holandsko-česká posádka zvládla v šestém nejrychlejším čase. Etapa přitom byla o třicet kilometrů prodloužena, ale navigátorům pomohla skutečnost, že se jela na podobných horských tratích jako v předchozím dnu. Pro třetí prvenství si dojel Rus Sotnikov, který si jako lídr průběžného pořadí jede po letošním Dakaru pro další cenné vítězství. Van den Brinkova posádka si oproti předchozímu dni o dvě příčky polepšila a poskočila na průběžnou sedmou pozici.

Na programu 11. ročníku Silk Way Rally je už jen závěrečná 5. etapa. Poslední rychlostní prověrka se vrátí k trase druhé rychlostní zkoušky. Prvních 50 kilometrů trasa povede po klikatých stezkách, poté kamiony zajedou do lesa s bahnem a vodou, aby na závěr mohly zrychlit na písčitém povrchu. Poslední kilometry vedou po hrbolaté štěrkové cestě. Po průjezdu speciálou bude následovat 181 kilometrů do bivaku v Gorno-Altaisku na závěrečné pódium a slavnostní předávání cen letošní Silk Way Rally.

Výsledky – 4. Etapa – Kosh-Agatch – Gorno-Altaisk:
1. Sotnikov (RUS) Kamaz 1:40:41
2. Shibalov (RUS) Kamaz +1:41
3. Viazovich (BLR) MAZ +1:50
4. Mardeev (RUS) Kamaz +2:07
5. Karimov (RUS) Kamaz +7:16
6. van den Brink (NLD) Renault Trucks +7:52

Celkově:
1. Sotnikov (RUS) Kamaz 5:30:24
2. Viazovich (BLR) MAZ +5:51
3. Shibalov (RUS) Kamaz +6:32
4. Nikolaev (RUS) Kamaz +16:36
5. Mardeev (RUS) Kamaz +23:11
7. van den Brink (NLD) Renault Trucks +37:17

ADRESA

Patrik Pátek/PatRESS
Příchovice 338
334 01 Příchovice
Czech Republic

KONTAKT

patek@patress.cz
+420 776 765 036
IČ: 74421000
www.patress.cz