Vyberte stránku
Home 9 Zprávy 9 Cyklistika 9 Zahálka si dojel pro pohárové stříbro

Zahálka si dojel pro pohárové stříbro

Záboří/Litoměřice – Matěj Zahálka vybojoval stříbro v Blatné. Litoměřický cyklista hájící barvy královéhradecké profesionální stáje Elkov Kasper si pro těsnou druhou příčku přijel při pátém díle Českého poháru v silniční cyklistice.

„Tým jsme teď měli rozdělený do tří závodních programů. Část zamířila na olympiádu do Tokia a většina pak do Francie na Tour Alsace. Na Český pohár v Záboří u Blatné jsme tentokrát jeli jen ve dvou – já s Aloisem Kaňkovským a čekali jsme, co proti přesile zvládneme. No a já myslím, že to nakonec nebylo špatné představení. Jen je škoda, že to na konci jen těsně necinklo zlatem,“ sdělil Matěj Zahálka, odchovanec terezínské cyklistiky a dnes jezdec týmu Elkov Kasper.

Zahálkova cesta za pohárovým stříbrem při páté ze sedmi zastávek Škoda Cupu přitom nebyla tak snadná. Na jezdce čekalo dvanáct třináctikilometrových okruhů. Až po polovině závodu se podařil únik pětičlenné skupiny, ve které však Zahálka chyběl. „Našel jsem tam úsek do prudšího kopce, kde se s tím dalo něco udělat, a právě tam jsem za to vzal. Přidalo se ke mně dalších šest jezdců a vedoucí skupinu jsme brzy dojeli. V ní ale všichni svěsili nohy a začali taktizovat, jenže já nechtěl, aby nás peloton zezadu dojel, tak jsem začal dál nastupovat a naši vedoucí skupinu redukovat, zatímco většina se jen vezla v háku,“ popsal Zahálka vývoj pátého dílu Českého poháru.

K vítězství chybělo málo, aktivního Zahálku po téměř sto šedesáti kilometrech jen pár metrů před cílovou páskou v Záboří překonal jen „odpočatý“ slovenský mladík Matúš Štoček. Bronz bral Sparťan Michal Schuran. Zahálka se v celkovém hodnocení poháru posunul na průběžnou pátou pozici.

Rodák z Litoměřic měl přitom poslední dny velmi pestrý závodní program. V předchozím týdnu absolvoval čtyřdenní etapový závod Dookoła Mazowsza, kde byl ještě v předposledním dnu jen těsně za elitní desítkou průběžného hodnocení. „No, ale poslední etapa se mi vůbec nepovedla. Zkoušel jsem nastoupit, abych si vyjel nějaké prémie a měl šanci se posunout do top ten, ale to se mi nakonec vymstilo. Jeli jsme chvíli ve dvou lidech v úniku, ale peloton nás dojel. V momentě, kdy jsem si potřeboval trochu odpočinout, se hlavní pole rozdělilo a já zůstal vzadu spolu s dalšími lidmi z desítky. Z toho naštěstí vytěžil náš tým, kdy Petr Kelemen dojel stříbrný a celkově se posunul na konečnou bronzovou pozici,“ podotkl Matěj Zahálka, který hned spěchal k Wroclavi na další jednorázovku Grand Prix Poland, která byla součástí seriálu Visegradské čtyřky. V ní jeho tým vybojoval díky Aloisi Kaňkovském stříbro a celkové prvenství udržel Zahálkův kolega Adam Ťoupalík, když Zahálka ztratil jedenáct vteřin na osmatřicáté pozici.

Zahálku po stříbru na Českém poháru čeká několik dnů volna, po kterých se postaví na start největšího českého etapového závodu, který letos změnil název na Sazka Tour a jede se za účasti špičkových domácích i světových jezdců na Moravě od 5. do 8. srpna.

 

ADRESA

Patrik Pátek/PatRESS
Příchovice 338
334 01 Příchovice
Czech Republic

KONTAKT

patek@patress.cz
+420 776 765 036
IČ: 74421000
www.patress.cz